Լաս Վեգասի բոլոր քաղաքային օբյեկտները՝ փողոցի լամպերից մինչև քաղաքի զբոսայգիները, համայնքային կենտրոնները և հրշեջ կայանները, այժմ աշխատում են բացառապես վերականգնվող էներգիայով, ինչը դարձնում է այն ամենամեծ քաղաքն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում, որն օգտագործում է էներգիայի այդպիսի աղբյուր:
«Հիմա մենք սակավաթիվ քաղաքներից մեկն ենք աշխարհում, որն էլեկտրաէներգիա է ստանում էկոլոգիապես մաքուր ճանապարհով», - մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է Լաս Վեգասի քաղաքապետ Քերոլին Գուդմանը:
Լաս Վեգասից ոչ հեռու գտնվող «NV Energy» ընկերության կողմից «Boulder Solar 1» մեծ արևային էլեկտրակայանի բացմամբ նպատակն իրականություն է դարձել։
«Այսօր, իրոք, հպարտության օր է Լաս Վեգասի համար», - նշել է քաղաքապետը:
Համաձայն Պենսիլվանիա նահանգի համալսարանի՝ վերականգնվող էներգիան ստացվում է բնական գործընթացներից, որոնք մշտապես համալրվում են։ «Դա ներառում է արևի լույսը, գեոթերմիկ ջերմությունը, քամին, մակընթացություններն ու տեղատվությունները, ջուրը և կենսազանգվածի այլ տարրեր», - նշել է հաստատությունը։
Ինչպես հաղորդում է «The Huffington Post»-ը, չնայած որ ներկայումս Լաս Վեգասի բոլոր պետական հիմնարկներում կիրառվում է միայն վերականգնվող էներգիա, շատ բնակելի և կոմերցիոն շինություններ դեռ չեն աշխատում վերականգնվող էներգիայով։
Անցումը վերականգնվող էներգիայի օգտագործմանը թույլ կտա քաղաքին, ընդհանուր առմամբ, տարեկան մոտ 5 մլն դոլար խնայել էլեկտրաէներգիայի սպառման գծով։ Քաղաքը վերջին մի քանի տարիների ընթացքում ավելի քան 40 մլն դոլարի ներդրում է իրականացրել վերականգնվող էներգիայի ոլորտում։
Ինչպես հաղորդում է «The Sierra Club»-ը, Սան Ֆրանցիսկոն և Սան Խոսեն այն խոշոր քաղաքներից են, որոնք նախատեսում են մինչև 2035թ․ անցնել ամբողջությամբ վերականգնվող էներգիայի օգտագործմանը:

From street lights to city parks, community centers and fire stations, all Las Vegas city-run spots are now powered entirely by renewable energy, making it the largest in the U.S. to use such sources.
"We are now one of the few cities of the world that can say all the power we use comes from a green source," Mayor Carolyn G. Goodman said during a press conference on Monday.
The goal was reached with last week's opening of Boulder Solar 1, a large solar plant run by NV Energy that's located near Las Vegas.
"This is truly a proud day for Las Vegas,” Mayor Carolyn G. Goodman said.
Renewable energy is generated from natural processes that are continuously replenished, according to Penn State University. "This includes sunlight, geothermal heat, wind, tides, water, and various forms of biomass. This energy cannot be exhausted and is constantly renewed," the school said.
While all Vegas government facilities are now only powered by renewable energy, many residential and commercial buildings are not, the Huffington Post reported.
In total, this transition to renewable energy is estimated to save the city around $5 million per year in energy spending. The city invested more than $40 million in renewable energy over the past few years.
San Francisco and San Jose are some of the other big cities with plans to use 100% renewable energy by 2035, the Sierra Club reported.