Պետական եկամուտների կոմիտեն օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագիր ունեցող կազմակերություննների և անհատ ձեռնարկատերերի համար մարտի 29-ից 31-ը կազմակերպել էր «ՀՀ Հարկային օրենսգիրք» թեմայով առաջին անվճար դասընթացը, որին մասնակցում էր «Էներգո ինվեստ հոլդինգ» ընկերության ֆինանսական տնօրեն – գլխավոր հաշվապահ Շավարշ Հայրապետյանը։
Հարկերը պարտաճանաչ վճարող տնտեսվարողների համար Պետական եկամուտների կոմիտեն ներդնում է օրինապահ հարկ վճարողների խրախուսման առավել գրավիչ համակարգ՝ հավաստագրի տրամադրման նոր կարգով և խրախուսման նոր մեխանիզմներով:
Տարեցտարի ընդլայնվում է օրինապահ հարկ վճարողների ցանկը. 2020թ եղել է օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագրի ստացման 256 դիմում, որից բավարարվել է 140-ը:
«Էներգո ինվեստ հոլդինգ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը 2016 թվականից ի վեր արդեն 7-րդ անգամ անընդմեջ արժանացել է օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագրի։

С 29 по 31 марта Комитет государственных доходов организовал первый бесплатный тренинг на тему «Налоговый кодекс РА» для организаций и индивидуальных предпринимателей, имеющих сертификат законопослушных налогоплательщиков, на котором присутствовал финансовый директор – главный бухгалтер ЗАО «Энерго инвест холдинг Шаварш Айрапетян.
Для хозяйствующих субъектов, добросовестно уплачивающих налоги, Комитет государственных доходов вводит более привлекательную систему стимулирования для законопослушных налогоплательщиков с новой системой сертификации и новыми механизмами стимулирования.
Список законопослушных налогоплательщиков с каждым годом расширяется: в 2020 году было подано 256 заявок на получение сертификата, из них одобрены 140.
Закрытое акционерное общество «Энерго инвест холдинг» в седьмой раз подряд с 2016 года удостоилось сертификата законопослушных налогоплательщиков.