Կազմակերպվել է ECTI դասախոսների առաջին վերապատրաստման դասընթացը
The Executive Coaching and Training Institute (ECTI) և Լոնդոնի Համալսարանական Քոլեջը համաձայնություն են ձեռք բերել երկարաժամկետ ուսումնական ծրագրի ստեղծման վերաբերյալ հատուկ  Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի, էկոլոգիական խնդիրների, ինչպես նաև ընդհանուր էներգետիկ ոլորտի համար:
Դասընթացը ուղղված էր բացահայտելու և լրացնելու էներգետիկ ոլորտում վերականգնվող էներգետիկայի, բնապահպանական տնտեսության, տնտեսական վարքագծի և նորարարությունների վերաբերյալ գիտելիքների բացը: Այն գլխավորապես մշակված էր Շրջակա միջավայրի, Էներգետիկայի և Ռեսուրսների Բարտլեթթ դպրոցի մագիստրոսական ծրագրերի հիման վրա՝ շեշտադրում կատարելով էներգետիկ և բնապահպանական տնտեսության ու քաղաքականության վրա:
Ինչպես նշեց «ԷԻՀ» ՓԲԸ-ի Էկոնոմիկայի գծով տնօրեն Էրիկ Անանյանը դասընթացի ավարտից հետո, վերջինս շատ լավ մտածված և մշակված վերապատրաստման դասընթաց էր, որը լույս սփռեց այնպիսի կարևոր ոլորտների վրա, ինչպիսիք են էներգետիկ համակարգերի մոդելավորումը, էներգետիկ տեխնոլոգիաները և նորարարությունները, էներգետիկայի քաղաքա-տնտեսական ասպեկտները, ինչպես նաև կլիմայի փոփոխությունը:

First train-the-trainers course for ECTI was delivered
The Executive Coaching and Training Institute (ECTI) and University College London have agreed over setting up a long-term training program tailored to the area of renewables, ecological issues, and energy sector of Armenia. The first train-the-trainers course was delivered on September 4-6 by Dr. Lorenzo Lotti, Senior Teaching Fellow and Dr. Tobias Reinauer, Teaching Fellow of Bartlett School of Environment, Energy and Resources, UCL.
The programme was focused on addressing an identified knowledge gap in renewables, environmental economics, behavioral economics and innovation in relation to the energy sector. It was largely modelled on the masters programmes of UCL's Bartlett School of Environment, Energy and Resources and adapted to focus on the economics and policy of energy and the environment.
As Erik Ananyan, EIH’s Director of Planning and Budgeting has noted after the training, this was a very well-thought and prepared training course, which shed considerable light in such important areas as Energy Systems Modeling,  Energy Technology and Innovation, and Political Economy of Energy and Climate Change.