Կազմակերպվել է ECTI դասախոսների առաջին վերապատրաստման դասընթացը
The Executive Coaching and Training Institute (ECTI) և Լոնդոնի Համալսարանական Քոլեջը համաձայնություն են ձեռք բերել երկարաժամկետ ուսումնական ծրագրի ստեղծման վերաբերյալ հատուկ  Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի, էկոլոգիական խնդիրների, ինչպես նաև ընդհանուր էներգետիկ ոլորտի համար:
Դասընթացը ուղղված էր բացահայտելու և լրացնելու էներգետիկ ոլորտում վերականգնվող էներգետիկայի, բնապահպանական տնտեսության, տնտեսական վարքագծի և նորարարությունների վերաբերյալ գիտելիքների բացը: Այն գլխավորապես մշակված էր Շրջակա միջավայրի, Էներգետիկայի և Ռեսուրսների Բարտլեթթ դպրոցի մագիստրոսական ծրագրերի հիման վրա՝ շեշտադրում կատարելով էներգետիկ և բնապահպանական տնտեսության ու քաղաքականության վրա:
Ինչպես նշեց «ԷԻՀ» ՓԲԸ-ի Էկոնոմիկայի գծով տնօրեն Էրիկ Անանյանը դասընթացի ավարտից հետո, վերջինս շատ լավ մտածված և մշակված վերապատրաստման դասընթաց էր, որը լույս սփռեց այնպիսի կարևոր ոլորտների վրա, ինչպիսիք են էներգետիկ համակարգերի մոդելավորումը, էներգետիկ տեխնոլոգիաները և նորարարությունները, էներգետիկայի քաղաքա-տնտեսական ասպեկտները, ինչպես նաև կլիմայի փոփոխությունը:

The Executive Coaching and Training Institute (ECTI) и Университетский колледж Лондона договорились о создании долгосрочной учебной программы, ориентированной на возобновляемые источники энергии, экологические проблемы и энергетический сектор Армении. Первый курс по подготовке преподавателей был проведен с 4 по 6 сентября старшим преподавателем, доктором Лоренцо Лотти и преподавателем, доктором Тобиасом Рейнауэром из Школы окружающей среды, энергетики и ресурсов Бартлетт при УКЛ (Университетский колледж Лондона).
Программа была направлена на устранение выявленного пробела в знаниях в области возобновляемых источников энергии, экономики окружающей среды, поведенческой экономики и инноваций в энергетическом секторе. Она была в значительной степени смоделирована на программах магистратуры Школы окружающей среды, энергетики и ресурсов Бартлетт при УКЛ и адаптирована применительно к экономике и политике энергетики и окружающей среды.
Как после тренинга отметил директор по экономике ЗАО «ЭИХ» Эрик Ананян, это был тщательно продуманный и подготовленный учебный курс, который пролил значительный свет на такие важные области, как моделирование энергетических систем, энергетические технологии и инновации и полито-экономические аспекты энергетики и изменения климата.