Կենսապես անհրաժեշտ է փոխել էներգիայի օգտագործման, ստեղծման, տեղափոխման և պահպանման եղանակները: Այսպիսի եզրահանգման են եկել Energy UK նոր հաշվետվության մեջ, որտեղ նշվում է, որ ամբողջ ոլորտը պետք է վերակազմակերպվի՝ օգտագործելով գալիք սերունդների տեխնոլոգիաները:
Համաձայն հաշվետվության տեղական ձեռնարկությունները պետք է օժտված լինեն պոտենցիալ ցածր ածխածնային ջեռուցման համալիր որոշումներ առաջարկելու լիազորություններով, որոնք համապատասխանում են իրենց համայնքներին և ձեռնարկություններին: Հաշվետվության մեջ նաև ընդգծվում է, որ ճկուն տեխնոլոգիաները պետք է դիտարկվեն որպես ավանդական էներգետիկ ենթակառուցվածքներով ցանցի ամրացման առավել մատչելի այլընտրանք:
Energy UK կարծիքով բոլոր ցածր ածխածնային տեխնոլոգիաները պետք է ստանան նույնանման պայմաններ սպառողների համար հետագա ծախսերը նվազեցնելու նպատակով, ինչպես նաև Energy UK ընդգծում է, որ անհրաժեշտ է կայուն նորմատիվային հիմք, որը ներդրողներին վստահություն կներշնչի անհրաժեշտ ներդրումներ կատարելու հարցում:
Energy UK գլխավոր տնօրեն Լոուրենս Սլեյդի խոսքերով. «Մենք կարող ենք հսկայական օգուտներ բերել սպառողներին, շրջակա միջավայրին և տնտեսությանը, սակայն ինչպես ընդգծել են վերջին հանրահավքները, եթե մենք ձգտում ենք իրականացնել մեր պարտականությունները կլիմայի փոփոխության ոլորտում, փորձագիտական մարմինների նախազգուշացումների հետ մեկտեղ պետք է շտապ միջոցներ ձեռք առնել»:

«Назрела насущная необходимость изменить способ использования энергии»
Назрела «насущная необходимость» изменить способы использования, создания, транспортировки и хранения энергии. Таков вердикт, достигнутый в новом отчете Energy UK, в котором говорится, что весь сектор должен быть преобразован с использованием технологий следующего поколения.
В нем говорится, что местные партнерства должны быть наделены полномочиями предоставлять комплекс потенциальных низкоуглеродистых отопительных решений, подходящих для их общин и предприятий, а также подчеркивает, что гибкие технологии должны рассматриваться как более дешевая альтернатива укреплению сети с традиционной энергетической инфраструктурой.
Energy UK считает, что все низкоуглеродные технологии должны получить одинаковые условия для дальнейшего снижения затрат для потребителей, и подчеркивает, что необходима стабильная нормативная база, которая даст инвесторам уверенность в финансировании требуемых инвестиций.
По словам генерального директора Energy UK Лоуренса Слэйда: «Мы можем принести огромную пользу потребителям, окружающей среде и экономике - но, как подчеркнули недавние протесты, если мы стремимся исполнять наши обязательства в области изменения климата, наряду с предостережением экспертных органов необходимо предпринять срочные меры».