ԷԻՀ-ն անդամակցեց Հայ-բրիտանական գործարարության պալատին
«Էներգո ինվեստ հոլդինգ» փակ բաժնետիրական ընկերությունն անդամակցեց Հայ-բրիտանական գործարարության պալատին: Անդամակցության վկայականը հանձնելով հոլդինգի գլխավոր տնօրենին' Հայ-բրիտանական գործարարության պալատի նախագահ Արաքսյա Մարտիրոսյանը նշեց, որ այժմ Հայաստանն շատ ավելի գրավիչ է Բրիտանացի գործարարների համար:
Հոլդինգի գլխավոր տնօրեն Արմեն Պետրոսյանը նշեց, որ Պալատի հետ համագործակցությունը նոր հնարավորություններ կստեղծի հոլդինգի կազմում գործող ընկերությունների համար ներդրումների ներգրավման, նոր գործարար մշակույթի ձևավորման և աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման ճանապարհին:
Այսօր տասնյակ հայկական և բրիտանական ընկերություններ են անդամակցում Հայ-բրիտանական գործարար պալատին, որոնք ձգտում են զարգացնել և սերտացնել առևտրային կապերը ոչ միայն միմյանց, այլ նաև երկու երկրների միջև:

Закрытое акционерное общество «Энерго инвест холдинг» стало сочленом Армянско-британской палаты предпринимателей. Выдавая свидетельство о членстве генеральному директору холдинга, председатель Армяно-британской палаты предпринимателей Араксия Мартиросян отметила, что теперь Армения более привлекательна для британских предпринимателей.
Генеральный директор холдинга Армен Петросян отметил, что сотрудничество с Палатой создаст новые возможности для компаний, действующих в составе холдинга, такие как привлечение инвестиций, формирование новой деловой культуры и повышение эффективности работы.
Сегодня десятки армянских и британских компаний являются сочленами Армяно-британской палаты предпринимателей, которые стремятся развивать и укреплять торговые связи не только между собой, но и между двумя странами.