Կալիֆորնիան օրենսդրական մակարդակով բոլոր նոր տների տանիքներին արևային մարտկոցների տեղադրում է պարտադրում՝ ջերմոցային գազերի կրճատման համար: Նահանգի՝ էներգետիկայի հարցերով հանձնաժողովը մայիսի 9-ին միաձայն կողմ է քվեարկել այս նախաձեռնությանը,- հաղորդում է Fox News-ը:
Բոլոր նոր տներում և առանձնատներում, որոնք կառուցվելու են 2020 թվականից հետո, անհրաժեշտ է լինելու տեղադրել արևային մարտկոցներ: Մեկ ընտանիքի համար տան կառուցման ծախսը կաճի մոտ 10 հազար դոլարով: Սակայն հետագայում արևային մարտկոցները կօգնեն ընտանիքներին կրճատել էլեկտրաէներգիայի ծախսերը:
Նոր միջոցը թույլ կտա կրճատել ջերմոցային գազերի արտանետումները 700000 տոննայով երեք տարվա ընթացքում: Էներգետիկայի հանձնաժողովը հայտարարում է, որ դա հավասարազոր է նրան, եթե ճանապարհներից դուրս բերվի 115000 ավտոմեքենա:

Калифорния на законодательном уровне ввела обязательную установку солнечных панелей на крышах всех новых домов для сокращения парниковых газов. Комиссия по вопросам энергетики штата единогласно проголосовала за эту инициативу 9 мая, сообщает Fox News.
Во всех новых домах и апартаментах, построенных после 2020 года, необходимо будет установить солнечные панели. Стоимость строительства дома на одну семью вырастет примерно на 10 тысяч долларов. Но, в будущем, солнечные батареи помогут семьям сократить расходы на электроэнергию.
Новая мера позволит сократить выбросы парниковых газов на 700 000 метрических тонн в течение трёх лет. Комиссия по энергетике заявляет, что это будет равносильно уменьшению количества автомобилей на 115,000.