Կալիֆորնիան օրենսդրական մակարդակով բոլոր նոր տների տանիքներին արևային մարտկոցների տեղադրում է պարտադրում՝ ջերմոցային գազերի կրճատման համար: Նահանգի՝ էներգետիկայի հարցերով հանձնաժողովը մայիսի 9-ին միաձայն կողմ է քվեարկել այս նախաձեռնությանը,- հաղորդում է Fox News-ը:
Բոլոր նոր տներում և առանձնատներում, որոնք կառուցվելու են 2020 թվականից հետո, անհրաժեշտ է լինելու տեղադրել արևային մարտկոցներ: Մեկ ընտանիքի համար տան կառուցման ծախսը կաճի մոտ 10 հազար դոլարով: Սակայն հետագայում արևային մարտկոցները կօգնեն ընտանիքներին կրճատել էլեկտրաէներգիայի ծախսերը:
Նոր միջոցը թույլ կտա կրճատել ջերմոցային գազերի արտանետումները 700000 տոննայով երեք տարվա ընթացքում: Էներգետիկայի հանձնաժողովը հայտարարում է, որ դա հավասարազոր է նրան, եթե ճանապարհներից դուրս բերվի 115000 ավտոմեքենա:

The California residents will be required to install rooftop solar panels on their homes starting 2020
11 May, 2018
The installation of rooftop solar panels in newly built houses for the purpose of reducing the greenhouse gases is now required as per the newly enacted California laws. The State Energy Commission has voted unanimously for this initiative on May 9, Fox News reported.
The rooftop solar panels are to be installed in all new houses and apartments built after 2020 The cost of building a house for one family will grow by around 10 thousand dollars. However, in the long run, the solar panels will help families to reduce the cost of electricity.
This measure will allow reducing the greenhouse gas emissions by 700,000 metric tons over the three years. The Energy Commission has states that this is equal to taking 115,000 cars of the road.