Համաձայն Wood Mackenzie Power & Renewables և Արևային էներգետիկայի Ասոցացիայի (SEIA) նոր հաշվետվության ԱՄՆ-ում 2018թ. ընթացքում տեղադրվել են 10,6 ԳՎտ հզորությամբ արևային ֆոտովալտայիկ կայաններ:
SEIA նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Աբիգեյլ Ռոսս Հոպպերի խոսքերով արևային ոլորտը «2018թ. աճի խնդիրներ» ուներ, որոնք մեծ մասամբ ի հայտ եկան արևային մարտկոցների և մոդուլների նկատմամբ սակագների սահմանման հետևանքով:
SEIA հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ում տեղադրված ֆոտոէլեկտրիկ հզորությունների ընդհանուր ծավալը, ինչպես սպասվում է, այս տարվա ընթացքում կաճի 14 տոկոսով, իսկ 2021թ. տարեկան տեղադրումը կհասնի 15,8 ԳՎտ ցուցանիշին:
Ներկայում ԱՄՆ-ում տեղադրված են առավել քան 64 ԳՎտ հզորություններ, ինչը բավարար է ավելի քան 12 միլիոն տուն էլեկտրաէներգիայով ապահովելու համար:

В 2018 году США установили более 10 ГВт солнечных мощностей
В соответствии с новым отчетом Wood Mackenzie Power & Renewables и Ассоциации солнечной энергетики (SEIA) в 2018г. США установили 10,6 гигаватт (ГВт) солнечной фотоэлектрической мощности.
Президент и главный исполнительный директор SEIA Абигейл Росс Хоппер сказала, что солнечная отрасль испытывала "проблемы роста в 2018 году", которые в значительной степени были вызваны введением тарифов на солнечные батареи и модули.
SEIA заявила, что в США общая установленная фотоэлектрическая мощность, как ожидается, увеличится на 14 процентов в этом году, а ежегодная установка в 2021 году достигнет отметки в 15,8 ГВт.
В США сейчас установлено более 64 ГВт установленной мощности, чего достаточно для обеспечения электроэнергией более 12 миллионов домов.