Համաձայն Wood Mackenzie Power & Renewables և Արևային էներգետիկայի Ասոցացիայի (SEIA) նոր հաշվետվության ԱՄՆ-ում 2018թ. ընթացքում տեղադրվել են 10,6 ԳՎտ հզորությամբ արևային ֆոտովալտայիկ կայաններ:
SEIA նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Աբիգեյլ Ռոսս Հոպպերի խոսքերով արևային ոլորտը «2018թ. աճի խնդիրներ» ուներ, որոնք մեծ մասամբ ի հայտ եկան արևային մարտկոցների և մոդուլների նկատմամբ սակագների սահմանման հետևանքով:
SEIA հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ում տեղադրված ֆոտոէլեկտրիկ հզորությունների ընդհանուր ծավալը, ինչպես սպասվում է, այս տարվա ընթացքում կաճի 14 տոկոսով, իսկ 2021թ. տարեկան տեղադրումը կհասնի 15,8 ԳՎտ ցուցանիշին:
Ներկայում ԱՄՆ-ում տեղադրված են առավել քան 64 ԳՎտ հզորություններ, ինչը բավարար է ավելի քան 12 միլիոն տուն էլեկտրաէներգիայով ապահովելու համար:

US installed more than 10 GW of solar power in 2018
The U.S. installed 10.6 gigawatts (GW) of solar photovoltaic capacity in 2018, according to a new report from Wood Mackenzie Power & Renewables and the Solar Energy Industries Association (SEIA).
The SEIA's president and CEO, Abigail Ross Hopper, said the solar industry experienced "growing pains in 2018" that were caused, in large part, by the imposition of tariffs on solar cells and modules.
The SEIA said that, for the U.S., total installed photovoltaic capacity was expected to increase by 14 percent this year, with yearly installations hitting 15.8 GW in 2021.
The U.S. is now home to over 64 GW of installed capacity, which is enough to power more than 12 million homes.