Oրինապահ հարկ վճարողների ցանկը շարունակում է համալրվել
Պետական եկամուտների կոմիտեի ռիսկերի կառավարման և հարկային կարգապահության ծրագրերի վարչության պետ Արսեն Սառիկյանը մայիսի 2-ին «օրինապահ հարկ վճարող» կարգավիճակը հաստատող հավաստագիր է շնորհել 7 տնտեսվարողի, այդ թվում “Էներգո Ինվեստ հոլդինգ” փակ բաժնետիրական ընկերությանը: 2019թ. տարեսկզբից օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագրի ստացման դիմում է ներկայացրել 31 տնտեսվարող, որոնցից 21 հարկ վճարողի դիմում բավարարվել է (այդ թվում' 2018թ. տարեվերջին ստացված 3 դիմում), 12 դիմում մերժվել, իսկ 1 դիմում ուսումնասիրության փուլում է:
Հիշեցնենք, որ օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագիր ստացած սուբյեկտների ցանկերը հրապարակված են հարկային մարմնի պաշտոնական ինտերնետային կայքի (www.petekamutner.am) «Հարկային տեղեկատվություն» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:

Начальник Управления налоговых дисциплинарных программ и управления рисками Комитета государственных доходов Арсен Сарикян 2 мая вручил сертификаты, удостоверяющие статус “законопослушного налогоплательщика”, еще 7 хозяйствующим субъектам, включая ЗАО «Энерго Инвест Холдинг». С начала 2019 года заявления на получение сертификата законопослушного налогоплательщика представили 31 хозяйствующих субъекта, 21 заявление которых было удовлетворено (в том числе полученные в конце 2018 года 3 заявления), 12 заявлений были отклонены, a 1 заявление находится на этапе рассмотрения.
Напомним, что перечни субъектов, получивших сертификаты законопослушного налогоплательщика, опубликованы на официальном сайте налогового органа www.petekamutner.am - в подразделе “Информационные списки о налогоплательщиках” раздела “Налоговая информация”.