Գերմանիայի իշխանությունները հավանություն տվեցին «Հյուսիսային հոսք-2» նախագծին
Գերմանիայի իշխանությունները թույլատրեցին շարունակել «Հյուսիսային հոսք 2» գազամուղի ստորջրյա հատվածի շինարարությունը երկրի ազգային ջրերում։
«Հյուսիսային հոսք 2» նախագծի ներկայացուցիչները հաստատել են, որ Դանիայի կառավարությունը ևս արտոնել է խողովակների տեղադրումը: Այնուամենայնիվ, իրավիճակը վերջնականապես կպարզվի հունվարի վերջին կամ փետրվարի սկզբին:
2019-ի դեկտեմբերի վերջին «Հյուսիսային հոսք 2» նախագիծը սառեցվեց ԱՄՆ պատժամիջոցների պատճառով: Մեկ տարի անց Գերմանիայի ազգային ջրային վերսկսվեցին խողովակների տեղադրման աշխատանքները և 2020 թվականի ընթացքում կառուցվեց 2,6 կմ խողովակաշար:

Власти Германии окончательно дали разрешение на продолжение прокладки труб "Северного потока-2" по дну моря. Предыдущее разрешение также давало добро на строительство газопровода, но с мая месяца.
Представители проекта Nord Stream-2 AG подтвердили новость, что правительство Дании также дало добро на укладку труб. Однако ситуация окончательно должна проясниться уже в конце января или в начале февраля.
В конце декабря 2019 года из-за санкций со стороны США был заморожен проект "Северный поток-2". Через год в акватории Германии были возобновлены работы по укладе труб и до конца 2020 года было проложено 2,6 км.