Չինաստանի Էներգիայի պահպանման հարցերով Ալյանսի կողմից հրապարակված նոր տվյալների համաձայն երկրում պահուստարանների հզորությունը անցյալ տարվա ավարտին գերազանցել է 32,4 ԳՎտ: Ասոցիացիան հայտարարել է, որ գալիք տարիներին էլեկտրաէներգիայի կուտակիչների շուկան կշարունակի կայուն աճ գրանցել:
Չինաստանի Էներգիայի պահպանման հարցերով Ալյանսի (Cnesa) կողմից էներգիայի պահպանման ծրագրերի վերաբերյալ Տվյալների համընդհանուր բազայից հրապարակված տեղեկատվության համաձայն էլեկտրաքիմիական էներգիայի կուտակիչների շուկան Չինաստանում աճել է 59,4% անցյալ տարվա ընթացքում տեղադրված 636,9 ՄՎտ հզորության շնորհիվ:
Ցուցանիշները վկայում են, որ շահագործվող էլեկտրաքիմիական պահուստարանների ծավալը 2019 թվականի ավարտին հասել է 1,7 Գվտ, քանի որ Չինաստանի համախառն հզորությունը, ներառյալ ֆիզիկական և ջերմային օբյեկտները, գերազանցել է 32,4 ԳՎտ:
Չինաստանում վերջին երկու տարիների ընթացքում առավել նկատելի է դարձել էներգիայի պահուստարանների ընդհանուր աճը նոր 8,1 ԳՎտ հզորության շնորհիվ, որից մոտ 1,45 ԳՎտ էլեկտրաքիմիական էր: Ճյուղային մարմնի հայտարարությամբ. «Այսպիսի արագ աճի պատճառ հանդիսացավ ոչ թե ուղղակի մշակման առաջնային փուլում գտնվող ոչ մեծ բազան, այլև ճյուղի զարգացմանը նպաստող պայմանների ստեղծումը»:

Согласно новым данным, опубликованным Альянсом по хранению энергии Китая, мощность хранилищ в стране в конце прошлого года превысила 32,4 ГВт. Ассоциация заявила, что в ближайшие годы рынок хранилищ электроэнергии продолжит неуклонно расти.
Согласно данным, опубликованным Альянсом по хранению энергии Китая (Cnesa) из его Глобальной базы данных по проектам хранения энергии, рынок хранилищ электрохимической энергии в Китае вырос на 59,4% благодаря установленной в прошлом году мощности в 636,9 МВт.
Цифры показывают, что объем эксплуатируемых электрохимических хранилищ на конец 2019 года достиг 1,7 ГВт, поскольку совокупная мощность Китая, включая физические и тепловые объекты, превысила 32,4 ГВт.
Общий рост хранилищ энергии был особенно заметным в Китае за последние два года, с новой мощностью в 8,1 ГВт, из которых около 1,45 ГВт было электрохимическим. «Причиной такого быстрого роста стала не просто небольшая база на начальных этапах разработки, но создание условий, способствующих развитию отрасли», - сообщила отраслевой орган.