Միացյալ Թագավորության Միջազգային Առևտրի Դեպարտամենտի հրավերով «Էներգո ինվեստ հոլդինգ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Ա. Պետրոսյանը մասնակցել է EECAN – UK առաջին գործնական շրջագայությանը, որը կազմակերպվել էր Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի (EECAN) երկրների գործարարների և նրանց՝ Միացյալ Թագավորության գործընկերների համար:
EECAN բաղկացած է 14 շուկաներից, որոնք ձգվում են Թուրքիայից մինչև Մոնղոլիա, և իր մեջ ներառում է նախկին Սովետական Միության բազմաթիվ երկրներ: Այստեղ ապրում է 380 միլիոն մարդ:
Շրջագայության շրջանակներում EECAN-ի գործարարների և առևտրային փորձագետների պատվիրակությունը ուղևորվեց Հյուսիս, Միդլենդս, Հարավ-Արևելք և Լոնդոն: Շրջագայությունը սկսվեց Մանչեսթերում, ապա տեղափոխվեց Քովենթրի, Օքսֆորդ և Լոնդոն: Շրջագայության ծրագիրն իր մեջ ներառում էր մասնակցություն առևտրային կոնֆերանսներին և ֆորումներին, ինչպես նաև B2B հանդիպումներ յուրաքանչյուր քաղաքում:
Ա. Պետրոսյանի խոսքերով, սա բացառիկ հնարավորություն էր բացահայտել երկու երկրների միջև համագործակցության ներուժը և հաստատել կարևոր գործնական կապեր շրջագայությանը մասնակցող բրիտանական առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:

At the invitation of UK Department for International Trade, Mr. Armen Petrosyan, the Director General of Energy Invest Holding took part in the first Eastern Europe and Central Asia Network (EECAN) – UK Roadshow.
EECAN is made up of fourteen markets stretching from Turkey to Mongolia and incorporates many of the countries of the Former Soviet Union. It is home to 380 million people.
The roadshow took a delegation of EECAN businesses and trade experts to the North, Midlands, South East, and London. The roadshow started in Manchester and went onto Coventry, Oxford, and London. The program included participation in trade conferences and forums, and B2B meetings in each city.
As per Mr. Petrosyan, this was an exceptional opportunity to unveil a cooperation potential between two countries and establish important business links and contacts with the representatives of leading UK businesses present to the roadshow.