ADVANTAGE AUSTRIA տարածաշրջանային մենեջեր Մայքլ Անգերերի հրավերով «Էներգո ինվեստ հոլդինգ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրենը մասնակցել է 2018թ. Արևելյան Գործընկերության բիզնես ֆորումին, որը կայացել է 2018թ. դեկտեմբերի 6-ին Ավստրիայում՝ Վիեննա քաղաքում: ADVANTAGE AUSTRIA-ն, որն ունի մոտ 110 գրասենյակ ավելի քան 70 երկրներում, առաջարկում է տեղեկատվական և գործարար զարգացման ծառայությունների մատուցման լայն շրջանակ ինչպես ավստրիական ընկերություններին, այնպես էլ նրանց միջազգային գործընկերներին:
«EaP Business Forum»-ի համապատասխան բիզնես գործընկերների որոնման հարթակները և ֆորումը հնարավորություն ընձեռեցին ԵՄ անդամ պետությունների և ԵՄ վեց Արևելյան գործընկեր պետությունների (Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս, Վրաստան, Մոլդովայի Հանրապետություն, Ուկրաինա) ընկերությունների ներկայացուցիչներին, փորձագետներին և պետական կառույցների ներկայացուցիչներին փոխանակվել վերականգնվող էներգիայի աղբյուրների էներգետիկ արդյունավետության ոլորտի և թվային շուկայի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վերաբերյալ գիտելիքներով և տեսակետներով:
«Մեր ընկերությունը առաջին անգամ էր մասնակցում նման ներկայանալի միջոցառման: Վերջինս ոչ միայն հրաշալի հնարավորություն էր ներկայացնել մեր ընկերության հնարավորությունները և կարողությունները, այլ նաև կառուցել նոր փոխշահավետ գործարար հարաբերություններ հնարավոր ներդրողների և շուկայի հանրաճանաչ խաղացողների հետ»,- ասել է «Էներգո ինվեստ հոլդինգ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Արմեն Պետրոսյանը:
Ֆորումի կազմակերպիչների կարծիքով առևտրի ընդլայնումը և ներդրումների ծավալների ավելացումը, որին նպաստում է բարեհաջող գործարար և ներդրումային միջավայրը, հանգեցնում է նոր աշխատատեղերի ստեղծման և տնտեսական աճի ավելի բարձր տեմպերի, վերջնական արդյունքում՝ նաև բարգավաճման, և այդպիսով նպաստում է արևելյան գործընկեր երկրների և նրանց բնակչության կայուն անվտանգությանը:

В соответствии с приглашением, полученным от Майкла Ангерера, регионального менеджера ADVANTAGE AUSTRIA, Генеральный директор ЗАО «Энерго инвест холдинг» принял участие в бизнес-форуме «Восточное партнерство 2018», который состоялся 6 декабря 2018 года в Вене, Австрия. ADVANTAGE AUSTRIA, имеющая приблизительно 110 офисов в более чем 70 странах, предоставляет широкий спектр информационных услуг и услуг в сфере развития бизнеса как австрийским компаниям, так и их международным деловым партнерам.
Форум и «EaP Business Forum» платформа по поиску подходящих бизнес-партнеров предоставили возможность представителям компаний, экспертам и государственным учреждениям из стран-членов ЕС и шести восточных стран-партнеров ЕС (Армения, Азербайджан, Беларусь, Грузия, Республика Молдова, Украина) обмениваться знаниями и мнениями в области энергоэффективности возобновляемых источников энергии и информационных технологий цифрового рынка.
«Наша компания впервые приняла участие в подобном представительном мероприятии. Это была не только прекрасная возможность представить возможности и потенциал нашей компании, но и выстроить новые взаимовыгодные деловые отношения с потенциальными инвесторами и известными игроками рынка», - сказал Армен Петросян, Генеральный директор ЗАО «Энерго инвест холдинг».
По мнению организаторов форума, расширение торговли и увеличение объемов капиталовложений, чему способствует благоприятный деловой и инвестиционный климат, приводит к созданию новых рабочих мест и более высоким темпам экономического роста, а также, в конечном счете, к большему процветанию и, таким образом, способствует устойчивой безопасности страны-восточного партнера и его населения.