ADVANTAGE AUSTRIA տարածաշրջանային մենեջեր Մայքլ Անգերերի հրավերով «Էներգո ինվեստ հոլդինգ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրենը մասնակցել է 2018թ. Արևելյան Գործընկերության բիզնես ֆորումին, որը կայացել է 2018թ. դեկտեմբերի 6-ին Ավստրիայում՝ Վիեննա քաղաքում: ADVANTAGE AUSTRIA-ն, որն ունի մոտ 110 գրասենյակ ավելի քան 70 երկրներում, առաջարկում է տեղեկատվական և գործարար զարգացման ծառայությունների մատուցման լայն շրջանակ ինչպես ավստրիական ընկերություններին, այնպես էլ նրանց միջազգային գործընկերներին:
«EaP Business Forum»-ի համապատասխան բիզնես գործընկերների որոնման հարթակները և ֆորումը հնարավորություն ընձեռեցին ԵՄ անդամ պետությունների և ԵՄ վեց Արևելյան գործընկեր պետությունների (Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս, Վրաստան, Մոլդովայի Հանրապետություն, Ուկրաինա) ընկերությունների ներկայացուցիչներին, փորձագետներին և պետական կառույցների ներկայացուցիչներին փոխանակվել վերականգնվող էներգիայի աղբյուրների էներգետիկ արդյունավետության ոլորտի և թվային շուկայի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վերաբերյալ գիտելիքներով և տեսակետներով:
«Մեր ընկերությունը առաջին անգամ էր մասնակցում նման ներկայանալի միջոցառման: Վերջինս ոչ միայն հրաշալի հնարավորություն էր ներկայացնել մեր ընկերության հնարավորությունները և կարողությունները, այլ նաև կառուցել նոր փոխշահավետ գործարար հարաբերություններ հնարավոր ներդրողների և շուկայի հանրաճանաչ խաղացողների հետ»,- ասել է «Էներգո ինվեստ հոլդինգ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Արմեն Պետրոսյանը:
Ֆորումի կազմակերպիչների կարծիքով առևտրի ընդլայնումը և ներդրումների ծավալների ավելացումը, որին նպաստում է բարեհաջող գործարար և ներդրումային միջավայրը, հանգեցնում է նոր աշխատատեղերի ստեղծման և տնտեսական աճի ավելի բարձր տեմպերի, վերջնական արդյունքում՝ նաև բարգավաճման, և այդպիսով նպաստում է արևելյան գործընկեր երկրների և նրանց բնակչության կայուն անվտանգությանը:

As per the invitation received from Mr. Michael Angerer, the Regional Manager at ADVANTAGE AUSTRIA, the Director General of Energy Invest Holding CJSC has participated in the Eastern Partnership Business Forum 2018 held on 6th December 2018 in Vienna, Austria. ADVANTAGE AUSTRIA, with its about 110 offices in over 70 countries, provides a broad range of intelligence and business development services for both Austrian companies and their international business partners.
The forum and B2B Matchmaking platform “EaP Business Forum” was an opportunity for representatives of the companies, experts and public institution from EU member states and EU’s six Eastern partner countries (Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, the Republic of Moldova, Ukraine) to exchange knowledge and views in the fields of Energy Efficiency – Renewable Energy and IT –Digital Market.
“It is the first time our company participates in such a representative event. It was not only an excellent opportunity to present our company's profile and potential, but also to build new mutually beneficial business relationships with potential investors and well-known market players,” says Armen Petrosyan, Director General of Energy Invest Holding CJSC.
As per the forum organizers, more trade and investment, facilitated by a favorable business and investment climate, leads to more jobs and higher economic growth, as well as, ultimately, to more prosperity, and thus contributes to a sustainable security of the Eastern partner countries and their populations.