Գերմանա-հոլանդական համակարգի օպերատոր TenneT-ը 2020 թվականի առաջին կեսին Հյուսիսային ծովից մատակարարել է մոտ 21%-ով ավելի հողմային էներգիա, քան անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածում:
TenneT հայտնել է, որ ծովային հողմային էներգիայի հզորությունը, որը փոխանցվում է իր ենթակառուցվածքներով, 2020 թվականի առաջին վեց ամիսներին աճել է մինչև 11,51 ՏՎտ/ժ՝ ի համեմատ 2019 թվականի 9,51 ՏՎտ/ժ-ի: Նաև ավելացրել է, որ Հյուսիսային ծովի հողմային էներգիան կազմել է երկրի հողմային էներգիայի ընդհանուր ծավալի 15,6%-ը, որը 2020 թվականի առաջին կեսին հասել է 73,7 ՏՎտ/ժ-ի:
TenneT գործադիր տնօրեն Թիմ Մեյերջուրգենսը հայտնել է. «մերձծովյան հողմային էներգետիկայի ընդլայնումը և ինտեգրացիան առաջնային նշանակություն ունի եվրոպական էներգետիկ վերակազմակերպման համար: Ի շնորհիվ ալֆա տիպի Borssele և օգոստոսի կեսերից արդեն բետա տիպի Borssele-ի մենք կրկին հաջողությամբ ներդրել ենք երկու մերձծովյան կայան Հյուսիսային ծովի հոլանդական ափերում: Մենք հետևողականորեն առաջ ենք շարժվում նորարարությունների, ստանդարտիզացիայի և ծախսերի արդյունավետության գլխավոր գործոններին համընթաց»: Նա հավելել է, որ 2030 թվականին ընկերությունը պատրաստվում է ներդրումներ կատարել մոտ 20 միլիարդ եվրոյի չափով Նիդեռլանդներում և Գերմանիայում մերձծովյան հողմային էներգիա ստանալու նպատակով:
Ներկայում TenneT-ը միավորում է 7,1 ԳՎտ հզորությամբ մերձծովյան հողմային էներգիա Գերմանիայում, իսկ 2020 թվականի օգոստոսի կեսին կհասնի 1,4 ԳՎտ հզորության Հյուսիսային ծովի Նիդեռլանդների ափերին:

Голландско-немецкий оператор систем передачи TenneT в первой половине 2020 года поставил с Северного моря более чем на 21% больше ветровой энергии, чем за аналогичный период прошлого года.
TenneT сказал, что мощность морской ветровой энергии, передаваемой по ее инфраструктуре, в первые шесть месяцев 2020 года выросла до 11,51 ТВтч по сравнению с 9,51 ТВтч в 2019 году. Она добавила, что ветровая энергия из Северного моря в Германии составляла 15,6% от общего объема ветровой энергии страны, которая достигла в первой половине 2020 года 73,7 ТВтч.
Управляющий директор TenneT Тим Мейерджургенс сказал: «Расширение и интеграция оффшорной ветроэнергетики имеет первостепенное значение для европейского энергетического преобразования. Благодаря альфа-версии Borssele и с середины августа бета-версии Borssele мы также успешно внедрили первые два оффшора в голландском Северном море. Мы последовательно продвигаемся вперед с ключевыми факторами инноваций, стандартизации и эффективности затрат». Он добавил, что к 2030 году компания будет инвестировать около 20 млрд. евро на подключение оффшорной ветровой энергии в Нидерландах и Германии.
TenneT в настоящее время объединяет более 7,1 ГВт оффшорного ветра в Германии, и к середине августа 2020 года достигнет 1,4 ГВт мощности в Северном море Нидерландов.