Փետրվարի 20-ին ՀՀ կառավարությունը հավանություն տվեց Եվրոպական հանձնաժողովի հետ նոր ֆինանսավորման համաձայնագրին, որն ուղղված կլինի էներգաարդյունավետության և շրջակա միջավայրի պաշտպանության խնդիրներին։
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է հանրային, բազմաբնակարան շենքերում և ցածր եկամուտ ունեցող տնային տնտեսություններում բարձրացնել էներգաարդյունավետության մակարդակը, ինչպես նաև նվազեցնել ջրի աղտոտումը Սևանա լճում:
Պաշտոնական տվյալներով Հայաստանի տարածքում 120-ից ավելի հանրային շենքերում էներգախնայողության ծրագրի կիրառման արդյունքում ծախսերն արդեն կրճատվել են 55-60 տոկոսով:

On February 20, the RA Government has approved a new financing agreement with the European Commission which is directed towards addressing the energy efficiency and environmental protection issues.
The program aims to increase energy efficiency in public and residential buildings and low-income private households, as well as reduce water pollution in Lake Sevan.
According to official data, as a result of the energy efficiency program implemented in more than 120 public buildings in Armenia, the costs have already been reduced by 55-60%.