ՀՀ Պետական եկամուտների կոմիտեի ռիսկերի կառավարման և հարկային կարգապահության ծրագրերի վարչության պետ Արսեն Սառիկյանը հոկտեմբերի 23-ին «օրինապահ հարկ վճարող» կարգավիճակը հաստատող հավաստագիր է շնորհել ևս 6 տնտեսվարողի, այդ թվում “Էներգո Ինվեստ հոլդինգ” փակ բաժնետիրական ընկերությանը:
2019թ. տարեսկզբից հավաստագրի ստացման դիմում է ներկայացրել 110 տնտեսվարող: 68 հարկ վճարողի դիմում բավարարվել է (այդ թվում` 2018թ. տարեվերջին ստացված 3 դիմում), 26 դիմում մերժվել, 19 դիմում ուսումնասիրության փուլում է:
Հիշեցնենք, որ օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագիր ստացած տնտեսվարող սուբյեկտների ցանկերը հրապարակված են հարկային մարմնի պաշտոնական կայքում՝ «Հարկային տեղեկատվություն» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:

The Head of the Risk Management and Tax Compliance Programs’ Department of the RA State Revenue Committee Arsen Sarikyan handed tax compliance certificates to another 6 economic entities on October 23, including Energy Invest Holding CJSC. Since the beginning of 2019, 110 economic entities have applied for a tax compliance certificate. Of these applicants, 68 received the certificate (including three applicants which applied at the end of 2018), 26 were rejected. The applications of 19 taxpayers are still being considered.
The lists of economic entities who have received tax compliance certificates are posted at the official website of the SRC, www.taxservice.am