«Էներգո ինվեստ հոլդինգ» փակ բաժնետիրական ընկերությունն անդամակցեց Հայ-բրիտանական գործարարության պալատին: Անդամակցության վկայականը հանձնելով հոլդինգի գլխավոր տնօրենին' Հայ-բրիտանական գործարարության պալատի նախագահ Արաքսյա Մարտիրոսյանը նշեց, որ այժմ Հայաստանն շատ ավելի գրավիչ է Բրիտանացի գործարարների համար:
Հոլդինգի գլխավոր տնօրեն Արմեն Պետրոսյանը նշեց, որ Պալատի հետ համագործակցությունը նոր հնարավորություններ կստեղծի հոլդինգի կազմում գործող ընկերությունների համար ներդրումների ներգրավման, նոր գործարար մշակույթի ձևավորման և աշխատանքի արդյունավետության բարձրացման ճանապարհին:
Այսօր տասնյակ հայկական և բրիտանական ընկերություններ են անդամակցում Հայ-բրիտանական գործարար պալատին, որոնք ձգտում են զարգացնել և սերտացնել առևտրային կապերը ոչ միայն միմյանց, այլ նաև երկու երկրների միջև:

“Energy Invest Holding” Closed Joint-Stock Company became a member of the Armenian British Business Chamber. Ms Araksia Martirossian, the president of the Armenian British Business Chamber presented the certificate of membership to the Director General of the Holding. Ms Martirossian noted that Armenia has become much more attractive for British businesses.
The Director General of the Holding Mr. Armen Petrosyan noted that cooperation with the Chamber would create new opportunities for the companies operating in the Holding, such as attracting investments, forming a new business culture and increasing work efficiency.
The Armenian British Business Chamber has dozens of Armenian and British company members who want to develop and strengthen trade and investment connections among themselves and between the two countries.