Միլիարդատեր Ջեկ Մայի չինական Alibaba ՏՏ հսկան, SAIC Motor պետական ավտոարտադրողի ու Շանհայի տարածաշրջանային կառավարության բարձր տեխնոլոգիաների ներդրումային ֆոնդի հետ համատեղ, ներկայացրել է առաջին էլեկտրամոբիլը: Համատեղ ձեռնարկության ստեղծած ավտոմեքենան վաճառվելու է IM (Intelligence in Motion) ապրանքանիշի ներքո:
Չորսդռնանի ներկայացուցչական սեդանը կունենա մարտկոցի անլար լիցքավորման հնարավորություն, որը մատակարարում է չինական Contemporary Amperex Technology ընկերությունը: Այն Չինաստանում մարտկոցների խոշորագույն արտադրողներից է, որը մարտկոցներ է մատակարարում նաև Tesla ավտոմեքենաների համար: Alibaba-ի և SAIC Motor-ի էլեկտրական մեքենայի պրոցեսորները կմատակարարվեն ամերիկյան Nvidia-ի կողմից:
Էլեկտրական մեքենայի վաճառքը կսկսվի 2021-ի վերջին: Առաջին սեփականատերերը մեքենան կստանան հաջորդ տարի:
Ընկերությունները ներկայացրել են նաև առանց թափքի էլեկտրական քրոսովեր: Դրա մասին դեռ տեխնիկական մանրամասներ չկան։ Շուկայում այն կարող է հայտնվել 2022 թվականից ոչ շուտ։

The sedan unveiled under the brand IM – for "intelligence in motion" – was developed by a joint venture between Alibaba, state-owned SAIC and Shanghai Zhangjiang Hi-Tech Park Development, an investment arm of the city government.
The IM sedan features a new solid-state battery from Contemporary Amperex Technology, China's largest battery maker, with a higher energy density than those in use now, as well as chips from U.S. tech group Nvidia.
The vehicle will be able to self-park and include smartphone functions such as photo-shooting and social media sharing.
IM will start taking preorders in April during the annual Shanghai auto show. A second model, a sports unit vehicle, is targeted for delivery in 2022.