Փետրվարի 11-ին «Էներգո ինվեստ հոլդինգ» ՓԲԸ ներկայացուցիչները հանդիպեցին KFW DEG Կորպորացիաների և ֆոնդերի գծով փոխնախագահ Իրինա Շմիդի, Եվրոպա/Ասիա նախագծային ֆինանսավորման ներդրումների մենեջեր Էդուարդ Ռելի և Երևանում KFW ներկայացուցչության հայաստանյան ծրագրերի գլխավոր համակարգող Բելլա Անդրիասյանի հետ:
Ի թիվս այլ նախագծերի, քննարկվեցին նաև «Մասնագիտական վերապատրաստման և կատարելագործման ինստիտուտ»-ի (ՄՎԿԻ) շինարարության ընթացքը և Հայաստանում վերականգնվող և այլընտրանքային էներգիայի ոլորտի զարգացման հեռանկարները:
Հանդիպման ընթացքում Ի. Շմիդը ներկայացրեց KFW DEG կողմից առաջարկվող նախագծերի ֆինանսավորման տարբեր մեխանիզմներ, մասնավորապես այնպիսիք, ինչպիսիք են երկարաժամկետ վարկերը, ներդրումները բաժնետիրական կապիտալում, մեզանին ֆինանսավորումը (
KFW DEG ներկայացուցիչները հայտնեցին զարգացման ծրագրերին մասնակցելու իրենց հետաքրքրվածության մասին, ինչպես նաև իրենց պատրաստակամությունը շարունակական աջակցություն ցուցաբերել հայկական ու գերմանական բիզնեսի փոխշահավետ համագործակցությանն ուղղված ջանքերին:

11 февраля представители ЗАО «Энерго инвест холдинг» встретились с вице-президентом по корпорациям и фондам KFW DEG Ириной Шмидт, менеджером по инвестициям проектного финансирования Европа/Азия Эдуардом Релом и старшим координатором представительства KFW в Ереване, Беллой Андриасян.
Среди обсуждаемых вопросов были перспективы развития секторов возобновляемой и альтернативной энергетики и ход строительства Института профессиональной подготовки и обучения (ИППО).
В хоте встречи И. Шмидт представила различные механизмы финансирования проектов, предлагаемые KFW DEG, такие как долгосрочные кредиты, инвестиции в акционерный капитал, мезонинное финансирование и услуги поддержки бизнеса.
Представители KFW DEG выразили заинтересованность в участии в проектах развития и поддержке усилий по продвижению взаимовыгодного сотрудничества между армянским и немецким бизнесом.