Անցնող 2019 թվականին Google որոնողական համակարգում ամենաշատ որոնվողը «կլիմայի փոփոխություն» բառակապակցությունն էր։ Սա նշանակում է, որ մարդկությունն, ի վերջո, սկսում է գիտակցել Երկիր մոլորակին սպառնացող արհավիրքը։
Գլոբալ տաքացումն ու կլիմայի փոփոխությունները իրական մարտահրավեր են դարձել մարդկության համար։ Գիտնականները զգուշացնում են՝ եթե այսօր չձեռնարկվեն համապատասխան միջոցներ, ապա վաղն արդեն ուշ կլինի։
Ականջալուր բնապահպանների հնչեցրած ահազանգին՝ մեր ընկերությունն իր ստեղծման առաջին իսկ օրվանից որդեգրել է զարգացման «կանաչ ռազմավարություն»։ Մենք կառուցեցինք արդյունաբերական նշանակության Հայաստանում առաջին արևակայանը, մշակեցինք ու հետևողականորեն իրականացնում ենք հիդրոարդյունաբերության արդիականացման համալիր ծրագիր։
2020-ին մենք շարունակելու ենք մթնոլորտի աղտոտման նվազեցմանն ուղղված մեր համեստ ջանքերը։ Կյանքի կկոչվեն նոր «կանաչ» նախագծեր, կիրականացվեն նոր ներդրումային ծրագրեր, որոնք կնպաստեն մեր երկրի ու տնտեսության զարգացմանը։

В уходящем 2019 году в поисковой системе Google самым популярным запросом было словосочетание «изменение климата». Это означает, что человечество, наконец, начинает осознавать угрожающую планете Земля катастрофу.
Глобальное потепление и изменение климата стали реальным вызовом для человечества. Ученые предупреждают, что если уже сегодня не предпринять соответствующе меры, завтра поздно будет.
В ответ на призывы, озвученные сведущими экологами, наша компания с первого дня своего существования приняла «зеленую политику» развития. Мы построили первую промышленную солнечную электростанцию в Армении, разработали и последовательно внедряем комплексную программу модернизации гидроэнергетики.
В 2020 году мы продолжим наши скромные усилия по сокращению загрязнения атмосферы. Будут воплощены в жизнь новые «зеленые» проекты, реализованы новые инвестиционные проекты, которые будут способствовать развитию нашей страны и экономики.