«Էներգո ինվեստ հոլդինգ» ընկերությունը՝ օրինապահ հարկ վճարող
Պետական եկամուտների կոմիտեն օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագիր ունեցող կազմակերություննների և անհատ ձեռնարկատերերի համար մարտի 29-ից 31-ը կազմակերպել էր «ՀՀ Հարկային օրենսգիրք» թեմայով առաջին անվճար դասընթացը, որին մասնակցում էր «Էներգո ինվեստ հոլդինգ» ընկերության ֆինանսական տնօրեն – գլխավոր հաշվապահ Շավարշ Հայրապետյանը։
Հարկերը պարտաճանաչ վճարող տնտեսվարողների համար  Պետական եկամուտների կոմիտեն ներդնում է օրինապահ հարկ վճարողների խրախուսման առավել գրավիչ համակարգ՝ հավաստագրի տրամադրման նոր կարգով և խրախուսման նոր մեխանիզմներով:
Տարեցտարի ընդլայնվում է օրինապահ հարկ վճարողների ցանկը. 2020թ եղել է օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագրի ստացման 256 դիմում, որից բավարարվել է 140-ը:
«Էներգո ինվեստ հոլդինգ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը 2016 թվականից ի վեր արդեն 7-րդ անգամ անընդմեջ արժանացել է օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագրի։

The State Revenue Committee organized the first free course on "RA Tax Code" for organizations and private entrepreneurs which received a compliant taxpayer certificate from March 29 to March 31, 2021. The course was attended by Shavarsh Hayrapetyan, Chief Financial Officer - Chief Accountant of Energy Invest Holding CJSC.
Essentially, the State Revenue Committee is introducing a more attractive system for compliant taxpayers with a new certification program and new incentive mechanisms. Worth mentioning, that the list of compliant taxpayers is growing from year to year. In 2020, there were 256 applications submitted for receiving a compliant taxpayer certificate, of which 140 were approved.
Energy Invest Holding CJSC is being awarded a compliant taxpayer certificate for the 7th time in a row since 2016.