Հնդկաստանը հայտարարել է մրցույթ ցանցին միացված 200 ՄՎտ հզորությամբ արևային կայանի և 300 ՄՎտ հզորությամբ համակցված մարտոկացային կուտակիչի ձեռքբերման համար: Հնդկաստանի արևային էներգիայի Կորպորացիան (SECI) ներկայում ընդունում է առցանց հայտեր երկու նախագծերի համար, ընդ որում, երկուսն էլ Անդհրա-Պրադեշ նահանգում:
Նոր հզորությունը բաղկացած է 100 ՄՎտ հզորությամբ արևային կայանից և մոտակայքում տեղադրված 150 ՄՎտ հզորությամբ մարտկոցներից: SECI նաև հայտարարել է առցանց մրցույթ ՈՒտար Պրադեշի Արևային էլեկտրակայանում 275 ՄՎտ հզորությամբ ցանցին միացված արևային կայան կառուցելու համար:
Eversource Capital-ը, Հնդկաստանի ազգային ներդրումային և ենթակառուցվածքային Ֆոնդը (NIIF) և Մեծ Բրիտանիայի կառավարության Համագործակցության զարգացման Կորպորացիան համատեղել են իրենց ուժերը վերականգնվող էներգիայի ոլորտում 330 միլիոն ԱՄՆ դոլար ներդնելու համար:

Индия объявила тендер на приобретение подключенной к сети солнечной установки, мощностью 200 МВт и комбинированное батарейное хранилище мощностью 300 МВт. Корпорация солнечной энергии Индии (SECI) в настоящее время принимает онлайн-заявки на два проекта, оба в штате Андхра-Прадеш.
Новая мощность разделена на солнечную установку мощностью 100 МВт и расположенными рядом батареями мощностью 150 МВт. SECI также объявила о начале онлайн-тендера на установку подключенных к сети проектов в области солнечной энергии мощностью в 275 МВт в составе солнечной электростанции УП.
Eversource Capital, Национальный инвестиционный и инфраструктурный фонд Индии (NIIF) и Корпорация развития Содружества правительства Великобритании объединили свои усилия для инвестирования 330 миллионов долларов США в платформу возобновляемых источников энергии.