Հնդկաստանը հայտարարել է մրցույթ ցանցին միացված 200 ՄՎտ հզորությամբ արևային կայանի և 300 ՄՎտ հզորությամբ համակցված մարտոկացային կուտակիչի ձեռքբերման համար: Հնդկաստանի արևային էներգիայի Կորպորացիան (SECI) ներկայում ընդունում է առցանց հայտեր երկու նախագծերի համար, ընդ որում, երկուսն էլ Անդհրա-Պրադեշ նահանգում:
Նոր հզորությունը բաղկացած է 100 ՄՎտ հզորությամբ արևային կայանից և մոտակայքում տեղադրված 150 ՄՎտ հզորությամբ մարտկոցներից: SECI նաև հայտարարել է առցանց մրցույթ ՈՒտար Պրադեշի Արևային էլեկտրակայանում 275 ՄՎտ հզորությամբ ցանցին միացված արևային կայան կառուցելու համար:
Eversource Capital-ը, Հնդկաստանի ազգային ներդրումային և ենթակառուցվածքային Ֆոնդը (NIIF) և Մեծ Բրիտանիայի կառավարության Համագործակցության զարգացման Կորպորացիան համատեղել են իրենց ուժերը վերականգնվող էներգիայի ոլորտում 330 միլիոն ԱՄՆ դոլար ներդնելու համար:

India has opened the bidding process for 200MW of new grid-connected solar capacity and 300MW of combined battery storage. The Solar Energy Corporation of India (SECI) is now taking online bids for two projects, both in the State of Andhra Pradesh.
The new capacity is split into a 100MW solar facility with 150MW of co-located batteries. SECI has also announced online bids have opened to establish 275MW of grid-connected solar projects in UP Solar Park.
Eversource Capital, the National Investment and Infrastructure Fund (NIIF) of India and the UK government’s CDC Group have partnered to invest 330 million US dollars in Renewable Power platform.